Bývalá zamestnankyňa daňového úradu v Košiciach skončila vo väzbe. Podľa Finančnej správy mala spáchať zločin zneužitia právomocí verejného činiteľa a zločin podvodu. Jej pochybenie odhalila Sekcia inšpekcie a vnútornej kontroly Finančnej správy.


„Zamestnankyňa Daňového úradu v Košiciach sa od roku 2014 mala spolu s ďalšími osobami podieľať na podávaní a spracovaní daňových priznaní k dani z príjmu fyzických osôb zo závislej činnosti. V nich boli ako daňovníci uvedené reálne neexistujúce fyzické osoby a všetky údaje uvedené v daňovom priznaní boli tiež fiktívne,“ informovala Finančná správa. Tlačivá daňových priznaní pritom boli vyplnené tak, aby im vznikol daňový preplatok. Celkovo mali takto podvodníci získať vyše 130-tisíc eur.

So zamestnankyňou bol preto ešte v roku 2018 rozviazaný pracovný pomer. V súčasnosti vyšetrovateľ voči nej ako aj ďalej osobe vzniesol obvinenie. Obe osoby skončili vo vyšetrovacej väzbe. Ak by bývalej zamestnankyni daňového úradu bola dokázaná vina, hrozilo by jej väzenie na štyri až desať rokov.