Ľudia nad 60 rokov, ktorí sa dajú zaočkovať proti ochoreniu Covid-19 od 1. júla až do 12. decembra tohto roka, by mali dostať rekreačný a gastro bonus v hodnote 300 eur. Ide o návrh ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý ho predstavil na pondelkovej (22. november) tlačovej konferencii k daňovo-odvodovej reforme. Návrh chce predložiť aj na koaličnej rade.

Peniaze bude môcť zaočkovaná osoba preniesť aj na niekoho iného. Ak ich bude chcieť niekto použiť, musí byť plne zaočkovaný. Tristoeurový bonus by mal platiť počas celého budúceho roka. „Chceme prispieť k tomu, aby sme urýchlili zaočkovanosť medzi ľuďmi, ktorí sa zaočkovať ešte chcú z vekovej kategórie, ktorá je najviac ohrozená,“ povedal I. Matovič.

Podľa ministra financií môže napríklad zaočkovaná dôchodkyňa darovať rekreačný a gastro bonus svojmu vnukovi. „Za 300 eur sa dá urobiť dovolenka v slovenskom hoteli s plnou penziou. Kto je skromnejší, môže za to zaplatiť pobyt aj pre dve osoby,“ dodal s tým, že ide zároveň o podporu domáceho cestovného ruchu.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: