Ocenenie Diamanty slovenského biznisu je rebríček, ktorý dlhodobo mapuje najrýchlejšie zdravo rastúce slovenské malé a stredné spoločnosti bez zahraničného kapitálu. Organizátormi ocenenia sú magazín Forbes a private equity investor Enterprise Investors.


V Bratislave najrýchlejšie rástla herná firma Pixel Federation, ktorá obsadila prvú pozíciu v rebríčku už tretíkrát. Druhú pozíciu v bratislavskom regióne obsadila spoločnosť Compass Europe a tretiu zase výrobca kamerových a optických systémov spoločnosť Ximea.

Jednotkou v rebríčku na západnom Slovensku sa stala nitrianska spoločnosť Pharmagal-Bio, ktorá sa venuje výrobe veterinárnych imunologických prípravkov. V stredoslovenskom regióne sa najvyššie v rebríčku umiestnila spoločnosť Hyperia zo Žiliny, ktorá vyvíja riešenia v oblasti on-line marketingu.

Lídrom na východnom Slovensku sa stala spoločnosť Slovakia Trend Export – Import zo Sobraniec, ktorá sa venuje distribúcii a predaju záhradnej techniky. Špeciálnu cenu Inovatívna firma roka získala spoločnosť Hyperia a ocenenie Reštart roka získala spoločnosť Gevorkyan.

Diamanty slovenského biznisu 2021 (rebríček)

BratislavaZápadStredVýchod
1. Pixel Federation1. Pharmagal-Bio1. Hyperia1. Slovakia Trend Export-Import
2. Compass Europe2. Ekom2. Tempo Kondela2. Vedos
3. Ximea3. Aquatec VFL3. Gevorkyan3. Horti
Zdroj: Diamanty slovenského biznisu 2021

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: