Prvý realitný fond od správcovskej spoločnosti IAD Investments získal do svojho portfólia nový prírastok. Od J&T Real Estate kúpil budovu Pribinova 19, ktorá je súčasťou bratislavskej štvrte Eurovea City. Ide o administratívno-obchodnú budovu najnovšej generácie so zeleným parkom s fontánou, lavičkami, detskými ihriskami a zónou pre psičkárov.

Objekt má jedno podzemné podlažie, v ktorej sa nachádza garáž, a desať nadzemných podlaží vrátane strechy s technologickými strojovňami. Úžitková plocha je 31 210 štvorcových metrov a prenajímateľná plocha presahuje 28 000 štvorcových metrov. Z prenajímateľnej plochy tvoria kancelárske priestory 25 300 štvorcových metrov a priestor pre retail dosahuje 2 500 štvorcových metrov.

Zastavaná plocha podzemnej garáže dosahuje viac ako 10-tisíc štvorcových metrov a nachádza sa v nej 346 parkovacích miest.

„Budova Pribinova 19 sa vyznačuje silným a kvalitným zložením medzinárodných a domácich nájomníkov a vynikajúcou lokalizáciou v blízkosti nákupného centra Eurovea a oddychovej zóny nábrežia Dunaja, čím výborne dopĺňa aktuálne portfólio kancelárskych budov v Prvom realitnom fonde”, povedal transakčný manažér spoločnosti IAD Investments Tomáš Trebula.

Budova Pribinova 19 bola dokončená v roku 2017. Sídlo v nej má od minulého roku napríklad Allianz – Slovenská poisťovňa.

Prvý realitný fond je podľa údajov Slovenskej asociácie správcovských spoločností druhým najväčším realitným fondom na Slovensku. Čistá hodnota majetku fondu aktuálne dosahuje takmer 415 miliónov eur. Zo známych budov do jeho portfólia patrí napríklad bratislavská Steinerka, Twin City A, trenčianske obchodné centrum Laugaricio či Holiday Park v Kováčovej.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: