Hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) spolu s mestskými časťami a architektmi vybrali ďalšie štyri verejné priestory, ktoré prejdú obnovou. Informovala o tom hovorkyňa MIB Annamária Ondrejková. Architektonické štúdie s vizualizáciami budú hotové do konca roka, následne sa spracuje projektová dokumentácia a spustí sa proces verejného obstarávania.


Malo by ísť o súčasný park pri Riazanskej ulici v Novom Meste, verejný priestor na rohu ulice Kataríny Brúderovej vo Vajnoroch, obnovu východnej časti Dulovho námestia a v okolí Peknej cesty smerom do Malých Karpát vznikne prírodno-rekreačný verejný priestor. Všetky projekty sú súčasťou programu Živé miesta, ktorý má oživiť zanedbané verejné priestory.

„Bratislava má veľký dlh v modernizácii a skvalitňovaní verejných priestorov. Postupne ho skracujeme a ľudia v našom meste už môžu využívať mnoho miest, o ktoré sa roky nikto nestaral. Dostávajú novú kvalitnejšiu zeleň, mobiliár či nové funkcie. Miesta, cez ktoré ľudia iba prechádzali, získavajú dôvody na zastavenie sa,“ povedal primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: