Ministerstvo financií ľudí upozorňuje, že pri registrácii do očkovacej lotérie vznikajú chyby pri vypĺňaní osobných údajov. „V niektorých prípadoch sa totiž stalo, že sa človek pomýlil v mailovej adrese alebo telefónnom čísle. Súťažiacemu, ktorý správne vyplní všetky údaje, príde po overení esemeska a zároveň aj e-mail,“ píše tlačové oddelenie ministerstva.


Ak potom niekto po registrácii dostane len e-mail alebo iba esemesku, je pravdepodobné, že sa pri vypĺňaní druhého údaju pomýlil. Takýto súťažiaci by mal podľa rezortu financií následne kontaktovať infolinku na čísle 048/4317222, kde mu pracovníci údaje manuálne zmenia, doplnia alebo pomôžu vyplniť kontaktný elektronický formulár.

Stávajú sa však aj prípady, kedy ľuďom príde esemeska alebo e-mail o registrácii do očkovacej prémie, no nevedia o tom, že by sa prihlasovali. Aj v týchto prípadoch by mali kontaktovať pracovníkov na infolinke, ktorí dokážu všetky údaje na počkanie vymazať. Následne budú kontaktovať súťažiaceho, ktorý pri registrácii zrejme zadal chybné číslo alebo e-mail.