Revolut umožní platiť bitcoinmi

Klienti Revolutu budú môcť po novom prevádzať bitcoiny aj do iných peňaženiek. Dnes je investícia do bitcoinu viazaná na konkrétny účet. Klient môže kryptomenu kúpiť, no nemôžu ju previesť na nikoho iného.


Revolut dnes na svojom blogu zverejnil, že zákazníci, ktorí využívajú platený účet Metal, získajú beta prístup k prevodu bitcoinov mimo Revolutu. Revolut tento príspevok síce rýchlo zmazal, no stihol si ho všimnúť portál AltFi. Hovorca Revolutu pre AltFi uviedol, že príspevok na blogu bol omylom zverejnený skôr a že spustenie je plánované na budúci štvrtok.

Revolut v príspevku sľúbil, že začína len s bitoinom, no čoskoro chce spustiť aj výbery ďalších kryptomien. V súčasnosti umožňuje investovať celkovo do 21 rôznych kryptomien.

Výbery by mali byť obmedzené na tisíc libier mesačne resp. 500 libier denne. Každý bude môcť zadať len tri externé adresy, na ktoré bude bitcoiny môcť posielať. Neskôr chce Revolut tieto limity prehodnotiť. Podľa výpočtov AltFi zo začiatku tohto roka by Revolut mohol v mene svojich zákazníkov disponovať kryptomenami v hodnote viac ako jednej miliardy dolárov.