K platobnej službe Payme sa pridala aj Slovenská sporiteľňa. Payme umožňuje používateľom vygenerovať v mobilnej aplikácii žiadosť o platbu vo forme webového odkazu. Ten následne môžeme poslať emailom či ľubovoľnou četovacou aplikáciou. Kto klikne na tento link, tomu sa automaticky v mobilnej aplikácii vyplní prevodný príkaz, ktorý treba podpísať. Ak niekomu príde platobný link a jeho banka nepodporuje službu Payme, odkaz automaticky vygeneruje platobný QR kód, ktorý stačí naskenovať prostredníctvom aplikácie ľubovoľnej banky.


„Služba je postavená na dvoch pilieroch – otvorenosť pri vytváraní a zdieľaní linky avšak bezpečnosť pri realizácii platby. V každej bankovej aplikácii totiž prebieha štandardný postup zobrazenia a autorizácie platby, vrátane všetkých bezpečnostných prvkov, ktoré banky používajú pri akejkoľvek inej platbe,“ tvrdí hlavný architekt Slovenskej sporiteľne Michal Vanovčan.

Sporiteľňa je treťou bankou, ktorá začala používať túto službu, ktorú vyvinula Slovenská banková asociácia. Doteraz umožňovali platiť cez Payme ČSOB a Tatra banka. Okrem nich sprístupnila pre svojich klientov platenie prostredníctvom webového odkazu aj poisťovňa Kooperativa. Klientom po novom posiela emailom spolu s avízom na zaplatenie poistného aj vytvorený platobný link.