Dva týždne po zemetrasení na východe Slovenska eviduje Allianz – Slovenská poisťovňa už 1 691 nahlásených poistných udalostí v odhadovanej výške 2,8 milióna eur. Informovala o tom samotná poisťovňa s tým, že to nemusí byť konečná suma.


Najviac škôd nahlásili ľudia z okresov Humenné, Vranov nad Topľou, Stropkov a Medzilaborce. Najväčšie škody sú v obci Ďapalovce, ktorá bola epicentrom zemetrasenia. Až 95 percent škôd po zemetrasení vzniklo na domoch, bytoch a domácnostiach. Zvyšok tvoria poškodenia budov podnikateľov, priemyselných podnikov a vozidiel.

Poisťovňa vybavila vyše polovicu (54 %) nahlásených škôd. „Evidujeme prípady, keď klienti zasiahnutí zemetrasením, pri poistení neakceptovali poisťovňou vypočítanú výšku poistnej sumy a znížili si ju, čím sa dostali do podpoistenia a mohli sme im vyplatiť len pomernú časť vzniknutej škody. Viacerí klienti zas pri poistení svojej nehnuteľnosti odmietli riziko zemetrasenia. Škody vzniknuté otrasmi im tak nemôžeme preplatiť,“ upozorňuje riaditeľ odboru likvidácie poistných udalostí Allianz Dárius Nógli.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: