Martin Lancz zo spoločnosti Universal maklérsky dom zostane aj naďalej na čele Asociácie finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov (AFISP). Predstavenstvo asociácie ho zvolilo za predsedu predstavenstva na ďalšie funkčné obdobie. Podpredsedami sa stali Jaroslav Vonkomer z OVB Allfinanz Slovensko a Peter Matovič z Partners Group SK.


M. Lancz vraví, že prioritami vedenia asociácie zostávajú aj naďalej stabilita legislatívneho prostredia slovenského finančného trhu, ako aj otvorená a korektná komunikácia s Ministerstvom financií SR a Národnou bankou Slovenska. „Určite by sme privítali dlhodobú stabilitu legislatívneho prostredia tak na Slovensku, ako aj na európskej úrovni,“ povedal M. Lancz. Ďalšími prioritami asociácie sú podľa neho zabezpečovanie vzdelávania a odbornej spôsobilosti finančných sprostredkovateľov a zvyšovanie finančnej gramotnosti slovenských spotrebiteľov.

AFISP zastupuje záujmy finančných sprostredkovateľov na trhu. V súčasnosti má 23 členov z radov samostatných finančných agentov. Na Slovensku okrem toho funguje aj Slovenská asociácia sprostredkovateľov v poisťovníctve. Tá má v súčasnosti 31 členov.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: