Jan Večerka, zakladateľ crowdfundingovej platformy BrikkApp, poukázal na infláciu ako kľúčový faktor ovplyvňujúci svet investícií. Inflácia znižuje hodnotu peňazí a preto musia investori pri rozhodovaní zvážiť zvýšené inflačné riziko, hľadajúc investície, ktoré prinášajú vyššiu návratnosť než inflácia.


Napriek ekonomickým výzvam profitujú niektoré komodity zo súčasnej geopolitickej situácie. J. Večerka zdôraznil, že v čase ekonomickej nestability sa zvyšuje dopyt po bezpečných prístavoch pre udržanie hodnoty, ako sú zlato a striebro.

Investície do nehnuteľností sú stále populárne, aj keď vysoké úrokové sadzby môžu potláčať špekulatívny dopyt. Ako sa však situácia na trhoch upokojuje a inflácia začína klesať, J. Večerka očakáva, že sa záujem o investície do nehnuteľností opäť zvýši.

Napriek vysokej inflácii sa niektorým realitným fondom podarilo dosiahnuť značné výnosy. J. Večerka tiež upozornil na príležitosti v oblasti mikroinvestícií do nehnuteľností, ktoré umožňujú diverzifikáciu rizika a pritom ponúkajú potenciálny ročný výnos 7 až 12 percent.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: