Developerská spoločnosť J&T Real Estate (JTRE) spúšťa predaj bytov projektu Downtown Yards. Informoval o tom samotný developer. Už v predpredaji sa predalo 135 bytov z celkovej ponuky vyše 650 rezidencií.


Projekt vyrastá na pozemku medzi Košickou, Prístavnou, Pláteníckou a Mlynskými nivami. Projekt tvoria rezidenčné bloky s výškou od osem do 27 podlaží popri Košickej ulici a nízkopodlažné polyfunkčné objekty orientované do Pláteníckej s obchodnými prevádzkami, službami, menšími administratívnymi priestormi a materskou školou.

V Downtown Yards budú na predaj aj väčšie štvorizbové byty s výmerou 110 štvorcových metrov, ale aj 130 a 160 štvorcových metrov. Časť bytov má aj rozľahlé pobytové terasy. Rezidenti budú mať k dispozícii recepciu, priestory pre doručovateľské služby, ale aj služby autoumyvárne či vyhradené parkovanie pre návštevy. Parkovanie bude odvedené pod zem, kde na troch podlažiach vznikne 1 721 parkovacích miest.

V druhej etape novú štvrť doplní 35-poschodová administratívna budova na nároží Košickej a Prístavnej ulice. Dokončenie prvej etapy je plánované na roky 2026 až 2027.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: