Revolut nasadil na odhaľovanie podvodov umelú inteligenciu. Táto inovácia prichádza ako odpoveď na stúpajúce čísla podvodov, ktoré majú za cieľ vylákať z používateľov peniaze prostredníctvom neoprávnených platobných operácií. Ide o prípady, keď zločinci používateľa podvodom prinútia, aby im previedol peniaze.


Nová funkcia, založená na algoritmoch umelej inteligencie a strojového učenia, je navrhnutá tak, aby predvídala a identifikovala rizikové transakcie. Jej cieľom je zabrániť uskutočneniu podozrivých platieb ešte pred tým, ako by mohli byť zákazníci finančne poškodení.

Podľa riaditeľa Revolutu pre boj proti podvodom Davida Eborneho sa firma sa snaží nájsť rovnováhu medzi umožnením legitímnych transakcií a ochranou svojich zákazníkov pred podvodníkmi. Nová funkcia má za cieľ identifikovať a zastaviť transakcie, ktoré by mohli byť podvodné, pričom zákazníkom, u ktorých sa objaví vysoké riziko, sa automaticky zamietne platba a aplikácia bude požadovať poskytnutie dodatočných informácií o transakcii.

Revolut uvádza, že od spustenia tejto funkcie zaznamenal o 30 % nižšie straty spôsobené zneužitím kariet, čo naznačuje významný pokrok v boji proti finančnej kriminalite.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: