Konkurencia medzi miliardármi Elonom Muskom, majiteľom siete Twitter, a Markom Zuckerbergom, CEO Meta sa už dlhšie stupňuje. Meta sa rozhodla pripraviť konkurenčný projekt s názvom Threads, ktorý si získal 100 miliónov používateľov len za 5 dní. Nasledoval nárast ceny akcií spoločnosti Meta.

Zuckerberg kopíruje Twitter, Musk sa hnevá


Threads je názov textovej aplikácie prepojenej s populárnou platformou na zdieľanie fotografií Instagram. Vyznačuje sa výraznými paralelami s konkurentom Twitter, a poskytuje používateľom možnosti vrátane označenia „páči sa mi“, uverejňovania, zdieľania a opätovného uverejňovania obsahu. Threads naviac umožňuje používateľom ponechať si svoje používateľské mená na ktoré sú zvyknutí na Instagrame. Elon Musk, majiteľ platformy Twitter kontruje predstavením série funkcií, ktorými by chcel zvýšiť príjmy spoločnosti.

Meta od jesene 2022 výrazne rastie

Akcie spoločnosti Meta po ohlásení registrácie 100 miliónov používateľov v stredu 5. júla ráno vzrástli takmer o 4 % na 295,29 USD, čo predstavuje najvyššiu cenu za akciu tohto sociálneho média od konca januára 2022.

Austera-Ozios-Akcie Meta vdaka uspechu Threads dalej rastu. Su uz na 18-mesacnom maxime

Pohyby akcií firmy Meta Platforms za obdobie 5 rokov (Zdroj: Google Finance)

Nárast ceny akcií prichádza po finančných problémoch a následnom poklese hodnoty akcií  začiatkom minulého roka (2022). Dá sa očakávať, že optimizmus spojený s novou službou Threads bude pokračovať aj naďalej, a v prípade, že sa bude Meta Platforms dariť naplniť očakávania, ako aj rady používateľov, môže sa tento optimizmus pozitívne prejaviť aj na cenách akcií firmy.

Threads nie je len ďalšia platforma v poradí

Meta Platforms, Inc., predtým nazývaná Facebook, je americký nadnárodný technologický konglomerát so sídlom v Menlo Park v Kalifornii. Spoločnosť vlastní a prevádzkuje okrem iných produktov a služieb sociálnu platformu Facebook, Instagram, WhatsApp a samozrejme najnovšie spomínaný Threads.

Komentár hlavného analytika Ozios Adama Austeru