Národná banka Slovenska (NBS) upozorňuje na aktivity spoločnosti AXE Capital Group SE. Tá ponúka možnosť investovať prostredníctvom svojich stránok na Instagrame a Facebooku. V súčasnosti na týchto stránkach nie sú žiadne ponuky a nefunguje ani webová stránka firmy.

Na Instagrame je okrem viacerých fotografií len popis firmy v angličtine. Firma podľa neho bola založená v roku 2018 s cieľom inovatívneho a moderného obchodovania na svetových akciových trhoch. „Na dennej báze vytvárame investičné portfóliá v rámci svetových trhov so zameraním na všetky dostupné aktíva a obchodovateľné nástroje. Naše obchodovanie prebieha prostredníctvom plne automatizovaných systémov, ktoré kombinujú až 120 investičných stratégií,“ tvrdí firma v tomto popise.

Firma ďalej uvádza, že svoje investičné ciele napĺňa stratégiou, ktorá je založená na paralelnom vývoji a opakovaných spätných testov. „Udržiavame si náskok pred akciovým trhom spolu s dodatočnými ochrannými protokolmi proti pravdepodobnej strate kapitálu. Výsledkom našej práce je zisková a konzervatívna stratégia, vďaka ktorej náš kapitál funguje na najvyššej úrovni služieb medzi svetovými brokermi,“ opisuje firma svoje výsledky.

Na zisk premenila vyše polovicu tržieb

„Činnosť spoločnosti v súčasnosti nepodlieha dohľadu NBS, spoločnosť nemá udelené žiadne povolenie NBS na výkon činnosti v oblasti finančného trhu na Slovensku a nie je zapísaná v žiadnom registri vedenom NBS,“ tvrdí centrálna banka. Investované peniaze podľa NBS nie sú kryté Fondom ochrany vkladov ani Garančným fondom investícií.

Spoločnosť AXE Capital Group SE má sídlo v Košiciach na Štúrovej ulici. V Obchodnom registri má zapísaných viacero predmetov činnosti. Nie je medzi nimi poskytovanie investičných služieb ani sprostredkovanie pre oblasť kapitálového trhu. Na takúto činnosť by firma potrebovala povolenie NBS.

Podľa účtovnej závierky mala firma AXE Capital Group SE v roku 2020 tržby vo výške 3,052 milióna eur a jej čistý zisk dosiahol 1,602 milióna eur. Údaje za minulý rok ešte spoločnosť nezverejnila.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: