Spoločnosť Immofinanz, ktorá vlastní sto jednopodlažných obchodných parkov Stop Shop v desiatich európskych krajinách, chce nad nimi stavať nízkonákladové bytové jednotky. Informovala o tom jej PR zástupkyňa Daniela Gilányi. Z celkového počtu nákupných parkov je 16 z nich situovaných aj v rôznych mestách na Slovensku.


Spoločnosť plánuje nadstavbu približne 50 percent svojich lokalít a vytvoriť približne 12-tisíc nových bytov. Pilotný projekt vo Viedni má za sebou plánovaciu fázu a pre ďalší pilotný projekt je vyčlenené predmestie Borca v srbskom Belehrade. V pláne je aj rozšíriť portfólio obchodných parkov na približne 140 lokalít v nasledujúcich rokoch.

Malo by ísť o modulárnu drevenú konštrukciu a na výber budú mini lofty, rodinné byty a byty vrátane priestorov na domácu kanceláriu alebo oddelené jednotky pre hostí či starostlivosť. Súčasťou stavieb by mali byť spoločenské miestnosti, detské ihriská alebo strešné záhrady.

Bytové jednotky budú vybavené aj veľkoplošnou fotovoltaikou, rekuperáciou tepla a geotermálnou energiou. Nájomcovia budú mať prístup aj k staniciam na nabíjanie elektronických batérií či elektronických bicyklov.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: