Po prestavbe industriálnej budovy bývalej továrne Tesla v Prahe vznikne nový bytový komplex So-Ho. Zastrešovať ho bude slovenská developerská spoločnosť Cresco Real Estate. Firma na to upozornila v tlačovej správe s tým, že prestavba je len časťou projektu. Výstavba v pražskej mestskej časti Holešovice by sa mala rozbehnúť v prvom kvartáli tohto roka. Celkovo prinesie investícia takmer 500 bytov a loftov.


Výstavbu prvej etapy projektu, ktorá sa zameriava práve na modernizáciu a prestavbu objektu bývalého závodu Tesla Holešovice, sa začala už vo februári tohto roka. Po rekonštrukcii v nej vznikne 148 bytov. Súčasťou projektu bude aj novovysadená mestská alej s vyrastenými stromami a okrasnými rastlinami, ale aj zelené strechy a strešné terasy.

Developer tvrdí, že sa inšpiroval aj newyorskou časťou SoHo, kde sa sústreďuje obchod, kultúra či oblasť na bývanie. Podobný potenciál majú podľa developera ja pražské Holešovice. Aj samotný názov projektu So-Ho (South Holešovice) je preto odkazom na podobnú atmosféru newyorskej štvrte SoHo (South of Houston Street).

Prvá etapa projektu So-Ho v Prahe by mala byť dokončená už v roku 2024 a dokončenie druhej a tretej etapy sa odhaduje na rok 2025.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: