Daniari od pondelka evidujú krátkodobé výpadky portálu finančnej správy, na ktorého odstránení pracuje s výrobcom systému. Výpadky počas pondelka a utorka spolu nesúviseli a nejde ani o žiadny hackerský útok. Informovala o tom hovorkyňa Finančnej správy SR Martina Rybanská.

Klientom sa finančná správa zároveň ospravedlňuje za vzniknuté komplikácie a situáciu analyzuje, a to aj vzhľadom na plnenie niektorých januárových daňových povinností napríklad v prípade dane z pridanej hodnoty (DPH).

Daňové subjekty sa podľa M. Rybanskej nemusia obávať postihov, alebo komplikácií za možné nesplnenie si povinností, ktoré nevznikli na ich strane. Na základe legislatívy totiž platí, že ak daňový subjekt z dôvodov, ktoré sú na strane správcu dane, nemohol doručiť podanie do elektronickej podateľne v posledný deň lehoty, napríklad v prípade daňového priznania a výkazov DPH k 25. januára 2022, lehota sa považuje za zachovanú, ak je podanie doručené najbližší nasledujúci pracovný deň po odstránení prekážok na strane správcu dane.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: