Finančná správa prichádza na svojom portáli s viacerými novinkami. Po novom sa zjednodušilo vyhľadávanie v zozname bankových účtov. Informácie o registrovanom platiteľovi dane z pridanej hodnoty (DPH) sú zverejnené kompletne. Informovala o tom hovorkyňa Finančnej správy SR Martina Rybanská.


Podľa jej slo tak finančná správavreaguje na podnety daňových subjektov a odbornej verejnosti. Cieľomposkytovania komplexnejších výsledkov vyhľadávania v zoznamoch je zobraziť po zadaní vybraného IČ DPH na jednom mieste čo najviac dostupných informácií z informačných zoznamov.

Ďalšou úpravou prešla funkcionalita filtrovania odoslaných a prijatých dokumentov v osobnej internetovej zóne a OSS v časti História elektronickej komunikácie. Doplnený bol údaj „Obdobie“ do Detailu odoslaných a prijatých dokumentov v OIZ a OSS v časti história elektronickej komunikácie. Obdobná funkcionalita bude zapracovaná aj do aplikácií eDaneWin, a eDaneJava.

Finančná správa tiež upravila funkcionality v procese odosielania elektronických dokumentov prostredníctvom PFS. Používateľ bude mať po odoslaní elektronického dokumentu možnosť priameho zobrazenia potvrdenia, prípadne zobrazenia výsledku odoslania s možnosťou jeho uloženia na lokálny počítač a s možnosťou tlače.

Do obsahu Oznámenia a Výsledku o odoslaní dokumentu bol doplnený údaj týkajúci sa obdobia (zdaňovacieho alebo účtovného). Doplnila sa tiež funkcionalita priameho zobrazenia potvrdeniek z detailu správy oznamujúcej prijatie alebo odmietnutie podania. Obdobná funkcionalita bude zapracovaná aj do klientskych aplikácií eDaneWin a eDaneJava.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému:

(Inzercia)