Berlínska spoločnosť TIER, ktorá v hlavnom meste Slovenska prevádzkuje zdieľané elektrokolobežky, plánuje zvýšiť veľkosť vozového parku na 840 elektrokolobežiek. Informovala o tom v tlačovej správe pri príležitosti stého dňa svojho pôsobenia v Bratislave.


„Za toto úspešné obdobie sme zaznamenali niekoľko desiatok tisíc jázd a odviezli sme niekoľko tisíc zákazníkov. Rozhodli sme sa preto, že zvýšime veľkosť vozového parku, aby sme pokryli dopyt po tejto vyhľadávanej forme dopravy,“ povedal manažér zo spoločnosti TIER pre Bratislavu Mike Cesnak.

Čoskoro by sa tiež mala rozšíriť aj sieť parkovacích zón v meste. Po rozhodnutí vedenia hlavného mesta sa totiž zdieľané elektrokolobežky môžu parkovať len na určených miestach. Zmena prišla potom, ako sa ľudia sťažovali na kolobežky, ktoré boli voľne pohodené alebo blokovali chodníky.

Firma tiež pri príležitosti príchodu pápeža Františka, čo spôsobí rôzne dopravné obmedzenia v Bratislave, ponúka špeciálny kód„Nestoj“. Ľudia tak budú môcť využiť jazdu na e-kolobežke TIER zadarmo a nestáť v kolónach, ktoré sa v meste budú tvoriť.