Opisovanie čísel z platobnej karty môže mnohých ľudí odradiť od nákupu na internete. Namiesto toho si môžu uložiť údaje o svojej platobnej karte u obchodníka alebo využiť služby Google Pay či Apple Pay. Po novom k týmto možnostiam pribudne aj služba Click to Pay.


Click to Pay bude priamo súčasťou platobnej brány. Keď si klient bude vyberať, akým spôsobom zaplatí za tovar a využíva Click to Pay, mala by mu platobná brána automaticky ponúknuť aj možnosť zaplatiť uloženou kartou. Klient následne len platbu potvrdí prostredníctvom SMS kódu alebo v mobilnej aplikácii.

Generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko a Českú republiku Michal Čarný vraví, že Click to Pay „pridáva používateľom istotu, že ich platobné údaje budú v bezpečí a platby cez internet chránené na najvyššej možnej úrovni.“ Údaje o karte totiž nebudú uložené u obchodníka.

Služba by mohla začať na Slovensku fungovať koncom leta. Banky ju pravdepodobne zakomponujú do svojho internet bankingu, kde si ju klienti budú môcť aktivovať. Aktivovať túto službu bude možné aj manuálne nahraním údajov o svojej karte priamo pri platení či cez internetovú stránku.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: