Slovenská pošta cez veľkonočné sviatky nie je v prevádzke. Jej pobočky tak budú zatvorené. Informovala o tom jej hovorkyňa Iveta Dorčáková. Pobočky pošty budú ale zatvorené len v piatok 15. apríla, v nedeľu 17. apríla a v pondelok 18. apríla tohto roka. V sobotu 16. apríla budú pošty poskytovať služby podľa štandardných otváracích hodín.


„Zákazníkom preto odporúčame, aby si neodkladné záležitosti vybavili ešte pred sviatkami. Otváracie hodiny konkrétnej pošty si možno vyhľadať na stránke Slovenskej pošty www.posta.sk alebo v mobilnej aplikácii Slovenskej pošty,“ hovorí I. Dorčáková.

Ako dodala, podľa aktuálne platných protipandemických opatrení môžu do priestorov pošty vstúpiť iba tí zákazníci, ktorí budú mať riadne nasadený respirátor. Zároveň musia byť dodržiavané dvojmetrové vzájomné odstupy, čo platí aj pre zákazníkov, čakajúcich pred pobočkou. Pri úhrade platieb pošta odporúča uprednostniť platobnú kartu.

Počas veľkonočných sviatkov budú zatvorené aj maloobchodné prevádzky. Ľudia nenakúpia cez Veľký piatok, Veľkonočnú nedeľu a Veľkonočný pondelok. Zvyšné dni budú obchody v bežnej prevádzke. Predávať v obchode ale môže jeho majiteľ.

Za otvorené obchody cez Veľkú noc sa dajú považovať čerpacie stanice, prevádzky na letiskách, v prístavoch, v zariadeniach hromadnej dopravy a v nemocniciach. Otvorený je aj predaj suvenírov.

Obchody cez Veľkú noc 2022:

DeňDátumDeň v týždniObchody
Veľký piatok15. apríl 2022piatokZatvorené
Biela sobota16. apríl 2022sobotaOtvorené
Veľkonočná nedeľa17. apríl 2022nedeľaZatvorené
Veľkonočný pondelok18. apríl 2022pondelokZatvorené
Zdroj: Slov-lex.sk (pošta cez veľkonočné sviatky)

Prečítajte si ďalšie články na túto tému:

(Inzercia)