Slovenská sporiteľňa spustila službu Moneyback, prostredníctvom ktorej bude klientom vracať peniaze z platby kartou u vybraných obchodníkov. Kto chce túto službu využiť, musí mať v telefóne nainštalovanú aplikáciu George.


Klienti nedostanú zľavu automaticky. Najprv si musia prostredníctvom mobilnej aplikácie aktivovať službu Moneyback a následne si musia aktivovať ponuky, ktoré chcú využiť.

Riaditeľ odboru riadenia a rozvoja prosperity klientov v Slovenskej sporiteľni Slávek Mynář tvrdí, že ponuka odmien je pre každého klienta ušitá na mieru. Banka chce podľa neho novým benefitom podporiť platby kartou, mobilom či hodinkami a zároveň dať ľuďom dôvod, aby si do mobilu stiahli aplikáciu George. V klasickom internet bankingu si službu Moneyback nemožno aktivovať.

Do eshopu cez Georga

Banka sľubuje odmenu až do výšky desať percent z platby. Medzi partnermi sa nachádzajú aj veľké obchodné siete. Za nákup v Lidli, Nay, 101 Drogerie či OMV aktuálne klientom Slovenská sporiteľňa vráti 5 percent z platby, pri kníhkupectve Panta Rhei získajú 8 percent v prípade, že nakúpia minimálne za 50 eur (pri nižšom nákupe dostanú 4 %). Klienti by mali dostať odmenu za platbu kartu vždy začiatkom nasledujúceho mesiaca.

Sporiteľňa vypláca odmenu aj za nákup vo viacerých internetových obchodoch. Kto chce získať bonus, musí ísť na stránku eshopu prostredníctvom aplikácie George. Tu si vyberie ponuku a jej prostredníctvom sa preklikne na stránku. Kto pôjde na stránku eshopu priamo cez prehliadač, odmenu nedostane, aj keď nákup zaplatí kartou Slovenskej sporiteľne.

Medzi internetovými obchodmi, v ktorých možno získať peniaze späť, je v súčasnosti napríklad Notino (2 %), AliExpress (4 %), Bonprix (4 %) či Husky (10 %). Slovenská sporiteľňa chce ponuku partnerov pravidelne prehodnocovať.

Pozor na podmienky služby Moneyback

Každý klient si môže aktivovať v aplikácii neobmedzený počet ponúk. Dôležité je, aby ju mal v čase nákupu aktivovanú. Pri každom partnerovi sú uvedené aj podmienky. Slovenská sporiteľňa napríklad vráti 5 percent z prvých troch platieb v Lidli od aktivácie ponuky. Jeden klient môže získať maximálne 15 eur. Pri OMV nie je obmedzený počet nákupov, klient môže získať v rámci akcie najviac 20 eur.

Viaceré obchody majú percentuálnu výšku zľavy odstupňovanú podľa sumy platby. Pri vyššej platbe tak klient získa aj vyššiu zľavu.

Slovenská sporiteľňa ponúka službu Moneyback v spolupráci s česko-slovenským startupom Dateio. Ten pracuje s takmer dvadsiatkou bánk a finančných inštitúcií v Európe. Spoločnosť Deloitte minulý rok zaradila firmu Dateio do rebríčku Fast 50 ako jednu z najrýchlejšie rastúcich firiem v regióne.