Spoločnosť Fanuc Slovakia má v Nitre nový showroom v priemyselnom parku Nitra – Sever. Generálnym dodávateľom stavby bola spoločnosť HSF System SK.

Dominantným prvkom novej stavby je žltý obklad fasády a fixný lamelový systém. „Stavbu sme realizovali ako modernú reprezentatívnu budovu citlivo zasadenú do priestoru s veľkým dôrazom na materiál,“ vraví konateľ spoločnosti HSF System SK Tomáš Kosa.

Pôdorys prvého podlažia má tvar písmena L. Táto časť showroomu je funkčne prepojená so skladom, školiacimi priestormi a s kanceláriami na druhom podlaží. Pri realizácii sa použilo veľké množstvo skla napríklad na fasádne presklenie, na okná, interiérové priečky alebo na presklené markízy a zábradlie s kombináciou nerezu.

„V novom showroome budeme mať viac možností na prezentáciu výkonných produktov a softvéru tradičnej japonskej značky Fanuc, najväčšieho výrobcu priemyselnej automatizácie a robotov na svete. Priestory využijeme aj na školenia a servisnú podporu klientom,“ povedal konateľ spoločnosti Fanuc Slovakia Marián Vass.

Nový showroom sa nachádza na pozemku s rozlohou 9 000 m2, zastavaná plocha má 1 896 m2. Približne polovicu pozemku tvorí zeleň.

HSF System
Foto: HSF System

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: