Developerská spoločnosť, ktorá zastrešuje výstavbu a predaj bytov v projekte Vydrica, sa rozhodla zverejniť predajné ceny bytových jednotiek. Až doteraz totiž cena nebolo zverejnená ani na webovej stránke. Cenovka sa pohybuje v rozmedzí od 6 800 eur do 11 500 eur za meter štvorcový podlahovej plochy. Najdrahší voľný byt s rozlohou cez 142 metrov štvorcových stojí takmer 1,5 milióna eur. Predáva sa aj 56-metrovou terasou.


V bratislavskom projekte Vydrica je k dnešnému dňu predaných takmer 60 percent bytov z prvej etapy projektu, ktorého výstavba sa spustila v marci 2022. Prvá etapa projektu zahŕňa celkovo 207 bytov. Pozostáva zo 135 jedno- a dvojizbových bytov a 72 troj- až päťizbových bytových jednotiek.

Zverejnenie ceny spoločnosť Vydrica Development odôvodňuje tým, že chce potenciálnym záujemcom uľahčiť výber vhodného bývania a poskytnúť im maximum informácií o bytoch v aktuálnej ponuke ešte predtým, ako prídu s konkrétnym dopytom.

„Sme si vedomí toho, že ideme v zásade proti prúdu, keďže len minimum projektov v bratislavskom Starom Meste ceny bytov zverejňuje. Tento krok nám však príde prirodzený a férový voči ľuďom, ktorí zvažujú rôzne možnosti a chcú si relevantne porovnať projekty v tejto oblasti a rozhodnúť sa, v ktorom by chceli bývať,“ hovorí Juraj Ťahún, riaditeľ predaja v spoločnosti Lucron, zástupca Vydrica Development.

Ak niekto chcel predtým vedieť, koľko by za byt zaplatil, musel prejaviť záujem a cenu mu spoločnosť poslala prostredníctvom e-mailu alebo telefonického kontaktu. Cenu takto zisťoval vlani na jeseň aj portál Finsider.

Výstavba prvej etapy bratislavského projektu Vydrica sa aktuálne nachádza vo fáze realizácie spodnej stavby. Plánovaný termín dokončenia je rok 2024.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: