Developerský projekt Jégého Alej V z dielne českej skupiny Finep nadobúda finálne črty. Budovy komplexu, ktorý developer pracovne pomenoval Nová Cvernovka-Century Residence, už pomaly ukazujú fasádu. Spolu s výškovou budovou Danubius One tvoria súčasť obnovy a rozšírenia štvrte v blízkosti zimného štadióna, Cvernovky a obchodného domu Central.

Jégého Alej V spustila predaj bytov ešte v prvej etape na konci roka 2019. Predávajú sa byty v rezidenčných budovách A a B. Voľných tam zostalo už len 15 bytov, pričom väčšina z nich je nezáväzne rezervovaná. Vežiak Danubius One má na predaj posledných desať bytových jednotiek. Bez rezervácie zostalo vo všetkých budovách dokopy šesť bytov.

Developer už v tejto lokalite postavil štyri predchádzajúce etapy Jégého Aleje. Tie sa skladajú hlavne z rezidenčných budov. V prípade piatej etapy výstavby komplexu na bývanie sa očakáva, že by mala byť dokončená zhruba v roku 2023.

Jégého alej V
Vizualizácia projektu Jégého Alej V. (Zdroj: Finep)

Jégého Alej V je takmer vypredaná

Developer začal ako prvé predávať byty v komplexe prvej etapy projektu. Dokopy sa v budovách A a B nachádza 184 bytov a apartmánov. Celkovo ide o 37 jednoizbových, 67 dvojizbových, 29 trojizbových a osem štvorizbových bytov. Výmera tých najmenších začína na úrovni 28 metrov štvorcových a končí na 123 metroch štvorcových pri najväčších bytoch.

V súčasnosti je bez majiteľa posledných 15 dvojizbových bytových jednotiek. Tie sa nachádzajú na druhom až ôsmom poschodí. Väčšinu z nich si už niekto nezáväzne rezervoval, bez záujmu zatiaľ zostali dva byty. Výmera sa pri najmenšom začína na úrovni 57 metroch štvorcových. Najväčší voľný byt má 60,8 metra štvorcového. Developer pri nich uvádza cenu, ktorú si podmieňuje vyššou zálohou.

Napríklad jeden z dvojizbových apartmánov s rozlohou cez 58 metrov štvorcových sa predáva za 223 192 eur. Developer ale záujemcov upozorňuje, že cena jednotky je platná len pri využití splátkového kalendára 90/10. Inak povedané, kupujúci bude musieť pri podpise zmluvy zaplatiť 90-percentnú zálohu z celkovej ceny. Zvyšok sa spravidla platí po kolaudácii. Cena tiež nezahŕňa garážové státie a pivnicu.

Predaj prebieha najprv podpisom rezervačnej zmluvy, pri ktorej by sa mal platiť poplatok 3 000 eur. Následne si kupujúci môže zvoliť formu platenia, pričom sa môže dohodnúť aj na najnižšej platbe 20/80. Inak povedané, pri podpise kúpnej zmluvy zaplatí 20 percent z celkovej ceny a zvyšok až po kolaudácii. V tomto prípade ale platí, že čím nižšia je prvá platba, tým vyššia je celková cena bytu.

Jégého alej V
Vizualizácia interiéru jedného z bytov v projekte Jégého Alej V. (Zdroj: Finep)

Penthouse je stále bez majiteľa

Najlacnejší voľný byt, ktorý momentálne ponúkajú budovy A a B projektu Jégého Alej V, stojí 208 689 eur. Nachádza sa na druhom nadzemnom podlaží. Jeho celková výmera je 57,1 metra štvorcového. Byt je orientovaný na juhozápad či severozápad a predáva sa aj s pivnicou a lodžiou. Pri ponuke už ale svieti upozornenie, že bytová jednotka je nezáväzne rezervovaná.

Druhou časťou projektu je aj výšková budova Danubius One. Veža by mala vyrásť až do 26 poschodia a ponúkne 125 bytových jednotiek. Bez majiteľa v súčasnosti zostáva posledných desať bytov a apartmánov. Cenovka za bývanie vo vežiaku je tiež o niečo vyššia. Ešte stále je napríklad na predaj penthouse na 26. poschodí za 749 551 eur. Opäť je podmienkou tejto ceny platba 90/10.

Veža má ešte voľné jedno-, dvoj- a päťizbové byty. Tie najmenšie majú rozlohu od 38 metrov štvorcových. Päťizbový penthouse má rozlohu takmer 169 metrov štvorcových. Ľudia tam stále nájdu nepredané menšie byty za ceny na úrovni okolo 200-tisíc eur. Podľa webstránky developera sú bez nezáväznej rezervácie posledné štyri bytové jednotky.

Stavba veže Danubius One už pred koncom októbra dosiahla výšku deviateho poschodia. V budúcnosti by sa k nej mala pridať aj ďalšia výšková budovas 34 nadzemnými podlažiami a 118 metrami. Developer má v pláne aj rekonštrukciu historickej Danubiusky, ktorá je skôr známa pod názvom Ružový hrad. Rezidenčná veža dostala svoje práve podľa historického názvu fabriky.

Jégého alej V
Vizualizácia vežeDanubius One v projekte Jégého Alej V. (Zdroj: Finep)

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: