Necelých desať kilometrov od Martina vzniká nový hotelový rezort, ktorý bude obklopený historickým parkom. Developerská spoločnosť Ismont totiž rekonštruuje kaštieľ Révay, ktorý sa nachádza na okraji obce Turčianska Štiavnička. Stavba zo 16. storočia kedysi patrila uhorskému šľachtickému rodu Révayovcov. V jeho blízkosti developer stavia aj takzvané investičné apartmány, ktoré budú mať historický štýl exteriéru.

Súčasťou rezortu a anglického parku je aj budova skleníka, ktorá v súčasnosti prechádza rozsiahlou rekonštrukciou a developer v ňom chce vybudovať galériu a ateliér. Súčasťou areálu nového hotelového rezortu majú byť napríklad aj tenisové kurty, ihrisko, altánok, strelnica, sauna či konský výbeh a stajňa. Rezort bude mať tiež reštauráciu, kaviareň, bar, wellness zónu či fitness centrum.

Kaštieľ Révay
Mapa nového rezortu, ktorého dominantou bude kaštieľ Révay. (zdroj: Chateau Révay)

Kaštieľ Révay a investičné apartmány

Komplex bude ponúkať ubytovanie v hotelových, súkromných či svadobných apartmánoch. Investičné apartmány, ktoré budú mať súkromných vlastníkov, sú riešené ako rezidenčné zóny neďaleko kaštieľa. Celkovo by malo vyrásť sedem samostatných komplexov, ktoré sú v súčasnosti už vo výstavbe. V ponuke sú jednoizbové apartmány s rozlohou od 28 metrov štvorcových až trojizbové apartmány od 52 metrov štvorcových. Najväčšie z nich majú dve spálne a centrálnu časť s kuchyňou, jedálňou a obývacou časťou. Všetky budovy budú mať aj parkovacie miesta.

Apartmány budú pripravené ako holobyty alebo v štandardnom vybavení na kľúč. Vonkajšia architektúra apartmánov bude v štýle meštianskych domov. Budúci majitelia ich budú môcť využívať na súkromné účely, ale aj ako investíciu. Developer im bude ponúkať služby podľa toho, aký hotelový balík si vyberú. Zároveň budú mať zľavy v hotelovom stravovaní či wellnesse. Technickú správu, upratovanie, prenajímanie a služby pre hostí bude zabezpečovať rezort.

Predaj je ešte v počiatočnej fáze, preto je k dispozícii ešte 62 voľných investičných apartmánov. Developer ponúka záujemcom dve varianty financovania. Pri prvom je finálna suma rozdelená na päť rovnakých častí, ktoré sa platia v nadväznosti na rôzne etapy výstavby apartmánov. Budúci majiteľ tak prvýkrát zaplatí pri podpise zmluvy o budúcej zmluve, po vykopaní základov stavby, po dokončení hrubej stavby, po dokončení stavby na kľúč a nakoniec po kolaudácii.

Druhou možnosťou je takzvané financovanie 20/80. To v praxi znamená, že záujemca najprv musí podpísať rezervačnú zmluvu a zaplatiť poplatok, potom pri podpise zmluvy o budúcej zmluve zaplatí 20 percent z kúpnej sumy a zvyšok peňazí doplatí pri podpise kúpnej zmluvy a kolaudácii. Cena za najmenšie apartmány začína na úrovni takmer 115- tisíc eur. Za najväčší apartmán zaplatia ľudia takmer 200-tisíc eur.

Pri Martine ožije kaštieľ uhorských šľachticov. Developer stavia aj investičné apartmány
Hotelový komplex kaštieľ Révay bude mať aj súkromné apartmány. (Zdroj: Chateau Révay)

Anglický park či oranžéria

V okolí hotelového rezortu sa na rozlohe 18,5 hektára rozprestiera anglický park, ktorý plynule prerastá do zeleného lesa. V súvislosti s jeho historickým významom sa objavili aj obavy, že pri výstavbe apartmánových domov príde k výrubu či likvidácii lesa. Developer ale v polovici októbra tohto roka avizoval, že k tomu nedôjde. „Ambíciou pri rekonštrukcii, je práve naopak park zveľadiť,“ napísala developerská firma na sociálnej sieti.

Súčasťou parku je aj budova empírového skleníka, takzvaného oranžéria a bývalé rozárium, ktoré kedysi slúžilo na pestovanie ruží. Podľa firmy sa v oranžériu pestovali aj malé banány či rôzne tropické ovocie. Po rekonštrukcii by v ňom mala vzniknúť umelecká galéria a ateliér. Park by mal po dokončení projektu slúžiť na oddych či rôzne eventy a svadby. V areáli sa nachádza aj menší potom či jazierka.

Hotelový wellness sa bude deliť na vnútornú a vonkajšiu časť. Jeho súčasťou by mal byť bazén a saunový svet, vírivka, solárium, k dispozícii budú masáže i iné procedúry. Rezort by mal ponúkať aj pohybové aktivity a okrem fitness centra by mali na pozemku vyrásť ihriská na futbal, plážový volejbal, tenis či minigolf. Na druhom konci rezortu sa zase budú chovať zvieratá. Developer tam chce postaviť kurník, stajňu či maštaľ.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: