Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) a hlavné mesto vyhlásili súťaž pre šesť architektonických tímov, ktoré budú navrhovať obnovu dlhodobo zanedbaných verejných priestorov z programu Živé miesta. Súčasné spolupracujúce ateliéry, ktoré boli vysúťažené vlani, už vyčerpali plánovanú hodnotu rámcovej zmluvy z minulého roka.


Súťaž je vyhlásená formou rámcovej dohody, na základe ktorej budú vysúťažení architekti spolupracovať s MIB na projektoch pre mesto najbližšie štyri roky. Pôjde o zákazky na tvorbu verejných priestorov, obnovu mestských parkov či budov. Hodnota zákazky na celé obdobie je milión eur.

Za posledný rok sa už podarilo vypracovať architektonické návrhy na revitalizáciu parku na Mudrochovej ulici v Rači, zveľadenie okolia Domu služieb v Dúbravke, obnovu verejného priestoru na Kazanskej ulici vo Vrakuni či rekonštrukciu okolia pri Vozovni Krasňany.

Do aktuálne vyhlásenej súťaže sa môžu zapojiť aj ateliéry, ktoré uspeli aj minulý rok. Architekti sa môžu prihlásiť do 20. januára budúceho roka.