Na sociálnej sieti Facebook sa objavil ďalší podvod. Ľudí láka zaplatená reklama stránky ekrona.com, cez ktorú údajne môžu investovať do novej kryptomeny eKrona. Upozornil na to portál Denník E. Stránka ľudí vyzýva, aby boli medzi prvými, kto začne „používať digitálnu EU kryptomenu“.


To, že ide o podvod naznačuje už samotný text, ktorý je síce v slovenskom jazyku, ale s chybami a preklepmi. Potenciálnych investorom ponúka kúpu meny, pričom si od nich pýta aj osobné údaje a kontakty. Stránka tiež tvrdí, že má potrebnú licenciu.

Podľa Národnej banky Slovenska to však nie je pravda, ekrona podľa nej nemá žiadne povolenia a nie je ani registrovaná. Navyše ponúka investíciu do digitálneho eura, ktoré neexistuje. Regulátor preto ľudí upozorňuje, že je to len ďalší pokus o podvod.

Podvodníci zrejme využívajú aj fakt, že sa o digitálnom eure v poslednej dobe viac hovorí. Rada guvernérov Európskej centrálnej banky totiž v júli rozhodla, že začne s jeho experimentálnou verziou. V skutočnosti je však projekt ešte len vo fáze prvých návrhov.