Developerská firma Lucron, ktorá stojí za projektom novej mestskej štvrte Nesto, zverejnila detaily urbanistickej súťaže. Projekt Nesto developer pracovne rozdelil na dve časti. Kým výstavba menšej, južnej časti, ktorá tvorí asi pätinu územia, sa už začala, podobu severnej časti developer bude mať na svedomí víťaz vyhlásenej súťaže, ktorej prvé kolo sa už začalo.

Z oslovených ateliérov účasť potvrdilo sedem európskych tímov z Francúzska, Dánska, Rakúska či Švajčiarska. Výsledky súťaže by mali byť známe na jar budúceho roka. O víťazovi rozhodne odborná porota zložená z odborníkov z oblasti architektúry a urbanizmu vrátane expertov zo zahraničia, zástupcov Metropolitného inštitútu Bratislavy a zástupcov investora.

Prvé kolo bolo vyhlásené 18. októbra a bude prebiehať do januára budúceho roka. Na to po zverejnení hodnotenia poroty vo februári nadviaže druhé kolo s trvaním približne do apríla. Developer plánuje po oznámení výsledkov zorganizovať aj verejnú prezentáciu. Vzhľadom na nepredvídateľnú celosvetovú pandemickú situáciu sa niektoré termíny môžu v čase meniť.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: