Výstavba novej mestskej štvrte v bratislavskej Petržalke sa oficiálne začala vo štvrtok 14. októbra poklepaním základného kameňa. Výstavbu zastrešuje developerská firma Lucron. Nový rezidenčná štvrť Nesto vyrastie v tesnej blízkosti rakúskych hraníc.


Vzniknúť by mali priestory na bývanie, prácu, voľný čas a šport. Ide o územie s rozlohou približne 47 hektárov, kde bude žiť približne 15-tisíc obyvateľov. Prví z nich by sa podľa plánov developera mali do Nesta nasťahovať v roku 2024.

V prvej fáze výstavby sa začína s budovaním rezidenčných budov v južnej časti projektu smerom ku Kopčianskej ulici, ktoré po dokončení ponúknu viac ako 160 bytov.

Na ne potom nadviaže výstavba ďalšej časti projektu, ktorá ponúkne administratívne priestory, byty na prenájom, medicentrum, gastro a obchodné prevádzky, supermarket či škôlku. Súčasťou bude aj námestie.

Developer ohlásil aj medzinárodnú súťaž na komplexný urbanistický koncept pre územie Nesto Sever, do ktorej už prizval desať zahraničných, ale aj slovenských ateliérov. Hlavným cieľom súťaže je priniesť komplexný urbanisticko-architektonický návrh.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: