Novým členom predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne sa od januára stal Jochen Maier. Okrem neho je v súčasnosti v predstavenstve aj jeho predseda Jiří Plíšek a tretím členom je David Marwan.


Jochen Maier v predstavenstve vystriedal doterajšieho člena Volkera Kreuzigera. Zodpovedať bude najmä za oblasti predaja a marketingu a zameriavať sa bude aj na na ďalšie rozširovanie trhu. „Volker Kreuziger a jeho dvaja kolegovia z predstavenstva David Marwan a Jiří Plíšek novým prístupom a rozvojom stratégie vytvorili dôležité predpoklady na to, aby mohla PSS úspešne pôsobiť na trhu,“ vraví člen dozornej rady Prvej stavebnej sporiteľne a člen predstavenstva Bausparkasse Schwäbisch Hall Peter Magel.

Jochen Maier bol 15 rokov členom dozornej rady PSS. „Jochen Maier počas svojej dlhej kariéry a napríklad aj vo vedení českej dcérskej spoločnosti Bausparkasse Schwäbisch Hall (Českomoravská stavební spořitelna) dokázal, že vie veľmi úspešne pracovať s produktom a inovatívne rozvíjať jeho predaj. Sme radi, že sme pre nadchádzajúcu fázu vývoja trhu mohli získať manažéra s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti predaja, marketingu a produktového manažmentu stavebného sporenia a financovania bývania,“ dodal Peter Magel.


Prečítajte si ďalšie články na túto tému: