Redouane Sedrati sa od 1. októbra stal novým členom predstavenstva Prvej stavebnej sporiteľne. Na tejto pozícii nahradil Davida Marwana.


D. Marwan bol v predstavenstva PSS od júla 2014. Bol jediným členom predstavenstva, ktorý zostal na svojom poste aj potom, ako akcionári sporiteľne v septembri 2019 odvolali jej vtedajšieho šéfa Imricha Béreša.

Redouane Sedrati bude rovnako ako doteraz D. Marwan zastupovať v predstavenstve spoločnosť Raiffeisen Bausparkassen Holding, ktorá je jedným z troch akcionárov PSS. V Raiffeisen doteraz aj pôsobil a naposledy v nej zastával pozíciu vedúceho oddelenia Práva a Compliance. V PSS bude zodpovedať predovšetkým za oblasti plánovania, controllingu a riadenie rizík, ekonomický úsek, informačné technológie a všeobecný servis.

„Veľmi sa teším na nové výzvy. PSS je poprednou stavebnou sporiteľňou na Slovensku a mojím cieľom je jej pozíciu s veľkým nasadením ďalej rozvíjať. Stavebné sporenie je dôležitá súčasť finančných trhov v európskych krajinách, vďaka ktorému ľudia a rodiny dokážu realizovať svoje plány spojené s bývaním a meniť svoje domovy na krajšie, modernejšie, ale aj  energeticky efektívnejšie miesta na život,“ povedal Redouane Sedrati.

V predstavenstve spoločnosti je okrem neho v súčasnosti jeho predseda Jiří Plíšek a Jochen Maier.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: