Verejné obstarávanie na rekonštrukciu kaštieľa v Rusovciach pokračuje. Začiatkom tohtoročného októbra Úrad vlády SR zaslal záujemcom výzvu na predloženie základnej ponuky, ktorej súčasťou musí byť aj návrh technologického vybavenia. Ide o kúrenie, ohrev teplej vody a chladenie, ktoré má byť použité a bude súčasťou rekonštrukcie. Úrad vlády predpokladá, že zmluvu s úspešným uchádzačom podpíše v polovici budúceho roka.

Na súťažné podklady prišlo vyše 300 doplňujúcich otázok od záujemcov. „Je to znakom rozsiahlosti a náročnosti verejného obstarávania, ako aj samotnej rekonštrukcie kaštieľa. Vyše tretina otázok už bola zodpovedaná a na ďalších odpovediach pracujeme,“ povedalvedúci úradu vlády SR Július Jakab. Preto boli predloženie základných ponúk a vyhodnotenie technologického riešenia časovo posunuté o dva mesiace.

Úrad vlády ale upozorňuje, že termíny budú dodržané len v prípade priaznivých okolností. Na jeseň 2019 už na pozemkukaštieľa prebehli takzvané arboristické práce, výrub chorých a napadnutých drevín a ostatné dreviny boli ošetrené. V súčasnosti je areál definovaný ako stavenisko, takže návštevníci vchádzajú na súkromný pozemok a do parku sa vstupuje na vlastné riziko.

Kaštieľ v Rusovciach (galéria)

Kaštieľ v Rusovciach
Kaštieľ v Rusovciach
Kaštieľ v Rusovciach
Kaštieľ v Rusovciach
Kaštieľ v Rusovciach

Kaštieľ v Rusovciach sa bude rekonštruovať. (zdroj: Úrad vlády SR)

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: