Prví seniori začínajú dostávať odmenu za očkovanie. Ministerstvo financií informovalo, že dnes by si poukážku na 300 eur malo nájsť vo svojej schránke prvých 20-tisíc ľudí, ktorí už dostali tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu Covid-19.

Ostatné poukážky sú podľa ministerstva už na ceste. V predchádzajúcich dňoch ministerstvo financií odoslalo Slovenskej pošte skoro pol milióna údajov na spracovanie.

Odmena za očkovanie je určená pre ľudí, ktorí najneskôr do konca tohto roku dovŕšia vek 60 rokov. Štát seniorom vyplatí 200 alebo 300 eur podľa toho, koľko dávok vakcíny absolvujú.

Seniori, ktorí sa zaočkovali prvou dávkou vakcíny po 25. novembri tohto roka, dostanú 200 eur za predpokladu, že sa nechajú druhou dávkou zaočkovať do 31. decembra alebo sa aspoň do tohto dátumu na očkovanie zaregistrujú a absolvujú ho najneskôr do 15. januára 2022.

Seniori, ktorí dostanú do konca tohto roku aj tretiu dávku vakcíny, majú nárok na plnú odmenu za očkovanie vo výške 300 eur. Ak už má niekto dve dávky vakcíny, na získanie plnej odmeny mu postačí aj to, ak sa do 31. decembra 2021 zaregistruje na tretiu a tú následne absolvuje do 15. januára 2022.

Seniori nemusia o tieto peniaze žiadať, ale odmena za očkovanie im bude zaslaná automaticky na adresu, ktorú zadali pri registrácii na vakcínu alebo priamo pri očkovaní. Údaje si pritom možno overiť alebo upraviť na stránke Národného centra zdravotníckych informácií.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: