Podmienky odmeny za očkovanie sa opäť menia. Ministerstvo financií posúva posledný termín pre odmenu za očkovanie pre seniorov vo veku 60 a viac do 31. januára 2022.


Na štvrtkovej (13. január) tlačovej konferencii to povedal minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Podľa slov I. Matoviča sa ľudia môžu očkovať aj bez termínu a odmenu dostanú, ak na to splnia podmienky.

Podmienky odmeny za očkovanie sa už menili

Termín sa pritom už predlžuje druhýkrát. Pôvodné podmienky odmeny za očkovanie počítali s tým, že ľudia, ktorí chceli získať odmenu za očkovanie, sa museli zaregistrovať najneskôr do 31. decembra 2021 a následne absolvovať očkovanie do 15. januára tohto roka. Neskôr sa termín registrácie predĺžil do 15. januára.

Po novom platí, že kto do 31. decembra stihne tri dávky, mal by dostať odmenu vo výške 300 eur. Ten kto stihne dve dávky, mal by dostať 200 eur. Pri jednorazovej dávke sa termín predĺžil do 31. marca tohto roka.

O peniaze nemusia žiadať

Odmena za očkovanie sa bude automaticky a bezodkladne vyplácať každému seniorovi, ktorý splní podmienky. Na základe údajov od Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) im bude automaticky poštou doručená poštová poukážka sa sumu, na ktorú majú nárok.

Senior si poštovú poukážku bude môcť vymeniť za hotovosť na ktorejkoľvek pobočke Slovenskej pošty po predložení poukážky a dokladu totožnosti.

Keďže ide o pomoc zo zákona, senior, ktorý má na ňu nárok, dostane sumu 200 eur alebo 300 eur v plnej výške a bez toho, aby bola suma zdanená, alebo ju bolo nutné uvádzať v daňovom priznaní.

Zároveň platí, že môže získať len jednu odmenu podľa toho, aké podmienky splní skôr.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: