UniCredit Bank plánuje do konca budúceho roku vybaviť všetky svoje pobočky bankomatmi, ktoré umožňujú aj vkladať peniaze. Banka s ich inštaláciou už začala. V súčasnosti ich má desať, do konca roka ich pribudne ďalších deväť a do marca budúceho roku 41.


„Registrujeme dlhodobý záujem klientov o možnosť uloženia hotovosti prostredníctvom vkladomatov. Oceňujú predovšetkým okamžitú dostupnosť, rýchlosť a možnosť uloženia peňazí aj po zatváracej dobe obchodného miesta. Z dát našich vkladomatov vieme, že mimo otváracích hodín sa pravidelne uskutočňuje viac než tretina všetkých vkladových operácií,” tvrdí riaditeľ retailového a privátneho bankovníctva UniCredit Bank Tomáš Drábek.

Klient môže do vkladomatov vložiť naraz najviac 200 kusov bankoviek v maximálnom objeme 10-tisíc eur.

V súčasnosti sú vkladomaty k dispozícii na týchto miestach: Myjava, Pezinok, Senec, Šamorín, Hlohovec, Lučenec, Kežmarok, Bardejov, Trebišov a Humenné. Do konca roku pribudnú vkladomaty v týchto mestách: Levoča, Žiar nad Hronom, Rožňava, Bánovce, Prešov – Hlavná, Košice – Rooseveltova, Nitra – Štefánikova, Zvolen – Nám. SNP a Trnava.

Najneskôr koncom decembra tak budú vkladomaty k dispozícii aj vo všetkých pobočkách, ktoré UniCredit plánuje prenechať viazaným finančným agentom. Tieto pobočky budú po novom bezhotovostné a klienti budú môcť vkladať či vyberať peniaze len prostredníctvom bankomatov.