UniCredit Bank začala pri nábore zamestnancov používať umelú inteligenciu. Chatbot urobí so zamestnancami prvé kolo pohovoru.


„Digitalizácia má predovšetkým ušetriť prácu ľudí tam, kde to zvládne technológia,“ vraví riaditeľka People and Culture (Ľudské zdroje) UniCredit Bank Hana Čitbajová. „Chceme sa viac venovať práci, pri ktorej nás stroje nikdy nenahradia. Vďaka chatbotovi získame viac priestoru na to, aby sme sa mohli venovať konzultantskej činnosti, poradenstvu a priamemu kontaktu so zamestnancami. V tom vidím budúcnosť starostlivosti a rozvoja ľudí,“ dodala.

Banka tvrdí, že chatbot dokáže rozpoznať, či s k nim záujemca o prácu hodí ako aj schopnosť uspieť na pozícii podľa kľúčových kompetencií, úsilia i spôsobu myslenia. Personalistom zase pomáha vyhnúť sa takzvanej prevádzkovej slepote. Podľa banky tak dostanú príležitosť aj kandidáti, ktorí by inak nemali šancu.

Uchádzači dostanú od chatbota aj spätnú väzbu. Ten vytvorí ich profil, ktorý im zašle emailom a to aj v prípade, ak nebudú vyhovovať požiadavkám na danú pozíciu. V profile budú aj tipy, ako sa uchádzač môže ďalej zlepšovať.