Hotel Soggiorno Marino don Bosco sa nachádza na severe Talianska v Duna Verde, ktoré je súčasťou Caorle. Z Bratislavy sa sem dostanete približne za šesť a pol hodiny čistej jazdy. Nám to aj s prestávkami trvalo asi osem hodín.


Rezervácia hotela prebieha cez email. Záujemca napíše, o ktorý termín má záujem, následne dostane odpoveď, či je daný termín voľný. V takom prípade je potrebné vopred zaplatiť prevodom zálohu vo výške 80 eur za osobu. Hotel nemá zverejnený žiaden kalendár, prostredníctvom ktorého by ste si mohli jednoducho overiť dostupnosť. Štandardne ponúka tento hotel týždenné pobyty od soboty do soboty. Na poslednú chvíľu v prípade voľnej kapacity je možné objednať aj kratšie pobyty.

Hotel je určený najmä pre rodiny s deťmi. Ide o uzatvorený komplex s vlastnou plážou. Každá izba má k dispozícii slnečník s dvoma ležadlami. Súčasťou hotela je aj futbalové, volejbalové a basketbalové ihrisko s loptami ako aj detské ihrisko s preliezkami. Ubytovaní hostia majú k dispozícii aj veľkú herňu, v ktorej sa nachádza napríklad stolný futbal. Keďže hotel prevádzkujú saleziáni, je súčasťou hotela aj kaplnka, v ktorej sa konajú omše.

Plná penzia ako štandard

Hotel Soggiorno Marino don Bosco často navštevujú celé kolektívy. Stretli sme tu rodiny, ktoré tu trávili dovolenku už ôsmy rok po sebe. V minulosti si často kolektívy objednávali celý hotel, v čase pandémie ich prišlo menej.

Hotel štandardne predáva pobyty s plnou penziou. V minulosti ponúkal švédske stoly, počas našej návštevy pre protipandemické opatrenia to nebolo možné, jedlo preto nakladali čašníci. Pri obedoch a večeriach boli štandardom ryby, cestoviny a rizoto. K tomu sa podávalo mäso a grilovaná zelenina. Každý deň bol dostatočný výber. Samozrejme vzhľadom k cene, nešlo o žiadny luxus, no jedlo bolo chutné. K obedom i večeriam sa na pitie okrem minerálky vždy podávalo aj biele a červené víno.

Raňajková ponuka bola naproti tomu jednotvárna. Žemle, šunka, syr a k tomu sladké pečivo, dva druhy džemu či jogurt. Na pitie džús alebo voda, čaj a káva. Každý deň bolo prakticky to isté.

Na recepcii sa nachádza malá kaviareň, kde si okrem kávy možno objednať aj nealkoholické a alkoholické nápoje. Neponúkajú tu napríklad víno. Pri hoteli je veľká krytá terasa, na ktorej si môžete posedieť, aj keď práve nekonzumujete nič z kaviarne. Naopak, radi vám tu požičajú poháre a vývrtku na víno, ktoré si sami prinesiete. Množstvo rodín tu počas dňa aj večer hralo spoločenské hry.

Hotel Soggiorno Marino don Bosco
Hotel Soggiorno Marino don Bosco má vlastnú pláž

Hotel Soggiorno Marino don Bosco je najmä pre rodiny

Hotel je vhodný predovšetkým pre rodiny s deťmi. Keďže ide o uzatvorený areál, môžu sa tu deti voľne pohybovať. Jediný východ je k moru, pri ktorom sedí plavčík. Pláž je piesková s veľmi miernym sklonom. Najmä počas odlivu môžete ísť 50 metrov a stále máte len po pás vody. Keďže ide o menší hotel, pláž je aj počas horúcich dní poloprázdna. Nemusíte sa preto báť, že by sa vám deti stratili v dave ľudí. Na pláži sa nachádza prezliekareň, toaleta i sprchy. Počas pracovných dní funguje poobede detský klub.

V celom hoteli je bezplatné wifi, ktoré je dostatočne rýchle, aby ste tu dokázali pracovať alebo pozerať online filmy. Na izbách nie sú televízory. Kto potrebuje sledovať televíziu, môže si ju pozrieť na terase alebo v herni. K dispozícii boli len talianske televízne stanice.

Aj keď ide o hotel, na izbách sa počas pobytu neupratuje. Treba si tak dávať pozor na piesok, ktorý sa postupne dostane všade. Osušky sa vymieňajú len v stredu. Treba ich dať ráno do pripravenej tašky a vyložiť pred dvere. Hotel poskytuje len osušky na izbu, nie na pláž.

V areáli je aj bezplatné parkovisko

Izby sú zariadené starším nábytkom, ponúkajú dostatok úložného priestoru. Chýbalo nám viacero vešiakov na zavesenie uterákov. Každá izba je vybavená klimatizáciou. Plavky je možné sušiť vonku, kde sú pripravené šnúry na bielizeň. Vnútri na to nie je dostatok miesta.

Hoteloví hostia si môžu bezplatne požičať bicykle. Hotel má priamo v areáli dostatok parkovacích miest. Hostia ich môžu využiť bezplatne.

Najbližšia reštaurácia je peši po pláži asi desať minút z hotela. Len o pár metrov ďalej je požičovňa vodných bicyklov a centrum vodných športov. Vyskúšať tu môžete napríklad jazdu na banáne, na nafukovacom kolese, či požičať si paddleboard.

Hotel Soggiorno Marino don Bosco v Caorle
Hotel má aj vlastné volejbalové ihrisko (v pozadí na fotke je susedný hotel)