Slovenská sporiteľňa ponúka základný balík služieb pod názvom Space účet. V mesačnom poplatku je zahrnutých väčšina služieb, ktorí bežní klienti využívajú. Za Space účet Slovenská sporiteľňa nemusia klienti k mesačnému poplatku už nič doplácať v prípade, že využívajú elektronické bankovníctvo namiesto návštevy pobočky či vyberajú peniaze len z bankomatov vlastnej banky.

Space účet Slovenská sporiteľňa: Koľko stojí?


Základná cena za Space účet od Slovenskej sporiteľne je 6 eur mesačne. Slovenská sporiteľňa však klientom po splnení podmienok odpustí tento poplatok. Klient nemusí platiť za vedenie účtu, ak počas mesiaca uskutoční platby kartou aspoň vo výške 250 eur a zároveň vykoná minimálne tri pravidelné platby (klientom do 27 rokov stačí jedna pravidelná platba).

Slovenská sporiteľňa odpustí klientom poplatok za Space účet aj vtedy, ak má klient v banke aktíva aspoň vo výške 15-tisíc eur alebo ak aktívne využíva platobnú kartu, ktorá bola vydaná k Business účtu.

Space účet Slovenská sporiteľňa: Čo obsahuje?

 • Space účet Slovenská sporiteľňa obsahuje tieto služby:
 • platobná karta VISA elektronická
 • platba platobnou kartou doma či v zahraničí
 • výbery hotovosti v eurách z bankomatov Slovenskej sporiteľne
 • výbery hotovosti v eurách z bankomatov skupiny Erste
 • realizácia jednorázového platobného príkazu elektronicky v EUR do vybraných bánk (vrátane SEPA / okamžitej platby)
 • zriadenie, zmena alebo zrušenie trvalého platobného príkazu elektronicky
 • realizácia trvalého príkazu a inkasa
 • George web a aplikácia George
 • prehľad o každej platbe cez push notifikácie v aplikácii George alebo e-mailové výpisy
 • zľavy a odmeny Moneyback
Space účet Slovenská sporiteľňa
Space účet Slovenská sporiteľňa obsahuje bezplatné vklady cez bankomat (Foto: Peter Csernák)

Za čo treba doplácať

Space účet Slovenská sporiteľňa nemá v cene zahrnuté výbery z cudzích bankomatov či operácie v pobočke banky. Klienti, ktorí využijú niektoré z týchto služieb, tak musia rátať s tým, že im banka za to naúčtuje poplatok.

Za každý výber hotovosti v eurách z bankomatu inej banky na Slovensku ako aj v krajinách Európskeho hospodárskeho priestoru si Slovenská sporiteľňa pýta poplatok vo výške troch eur. Za výber peňazí z iného bankomatu klienti zaplatia šesť eur. Ak si niekto z bankomatu vyberie inú menu ako eurá, banka mu naúčtuje poplatok za spracovanie transakcií v inej mene vo výške dvoch percent z vyberanej sumy, maximálne klient zaplatí za každú takúto transakciu tri eurá.

Ak by si niekto chcel vybrať peniaze v pobočke, zaplatí za takýto výber 6 eur. Naopak za vklad peňazí na účet v pobočke zaplatí majiteľ účtu poplatok vo výške troch eur. Zadarmo možno peniaze na účet vkladať prostredníctvom bankomatov, ktoré prijímajú vklady.

Slovenská sporiteľňa je najväčšou bankou na Slovensku. Podľa údajov Národnej banky Slovenska mala na konci júna celkovo 196 pobočiek. Zároveň ide o banku s najväčším počtom bankomatov.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: