Bratislava zrekonštruovala budovu pôvodnej hájovne na Peknej ceste v mestských lesoch. Fungovať má ako pavilón s grilom a ohniskami aj zázemie pre cyklistov. Informoval o tom Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB). Návrh súčasnej podoby hájovne pochádza z ateliérov Office 110 a Divo. Ide o ďalší dokončený projekt z programu Živé miesta, za ktorým stoja hlavné mesto, MIB a Mestské lesy v Bratislave.


Pôvodná hájovňa je z prelomu 19. a 20. storočia. Toto miesto v minulosti fungovalo aj ako muničný sklad, ktorý bol verejnosti dlhé roky neprístupný. Budova tera bude slúžiť ako voľnočasový pavilón s vnútorným grilom a vonkajšími ohniskami, zázemie pre turistov aj cyklistov, či ihrisko na petanq. Premenou prešli aj prírodné plochy okolo hájovne, ktoré tvoria ovocné stromy, stará vŕba či potok so studničkou.

K vonkajším ohniskám sa tiež dobudovali chodníčky. Okrem petangového ihriska vzniklo aj detské ihrisko. Pred hájovňou tiež vzniklo predpolie z priepustného mlatového povrchu, ktorý je vhodný aj na organizovanie menších podujatí.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: