Evidovať sa na úrade práce v prípade straty zamestnania, či hľadania novej práce, je po novom možné aj prostredníctvom webového portálu slovensko.sk. Ľudia sa tam môžu registrovať do evidencie uchádzačov o zamestnanie či poslať žiadosť o sprostredkovanie vhodného zamestnania z pozície záujemcu o zamestnanie. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR). Novinka odstránila potrebu návštevy na pobočke či komplikovaného podávania žiadosti cez internet.

V hlavnej ponuke na titulnej stránke portálu slovensko.sk si stačí vybrať kategóriu zamestnanie. Z ponúknutého výberu kliknúť na možnosť strata a hľadanie zamestnania, kde sa návštevníkovi ponúknu možnosti podávanie žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie a podávanie žiadosti záujemcu o zamestnávanie o sprostredkovanie vhodného zamestnania.

Po výbere jednej z možností je návštevník presmerovaný priamo na príslušný elektronický formulár. Ak sa návštevník predtým neprihlásil, portál ho automaticky, ešte pred vypĺňaním formulára, presmeruje na prihlasovaciu stránku. Prihlásiť sa na portál slovensko.sk je možné prostredníctvom občianskeho preukazu alebo cez aplikáciu Slovensko v mobile.