Služby investičnej platformy Fondee už využíva viac ako 15-tisíc klientov. Za rok ich tak pribudlo 4 000. K nárastu počtu klientov prispeli nové produkty ako aj rastúce finančné trhy, ktoré prilákali nových investorov.


„Keď sme niekedy v roku 2019 mali prvých troch klientov, tak sa nám ani nesnívalo o tom, že ich čochvíľa bude 10 alebo 15-tisíc,” vraví Ján Hlavsa, ktorý Fondee založil spolu so svojou manželkou Evou.

Jedným z impulzov pre nárast počtu klientov bolo podľa neho spustenie zvýhodnených investičných účtov pre deti, ktoré Fondee ponúklo vlani na jeseň. „Naši klienti si uvedomujú význam, ktorý má investovanie pre ich osobné financie a tie isté benefity chcú potom dopriať aj svojim deťom. Z našich prieskumov vyplýva, že rodičia predpokladajú, že ich potomkovia to budú mať v dospelosti ťažšie, pokiaľ nebudú mať od rodičov finančnú oporu,“ vraví J. Hlavsa. Hneď v prvých týždňoch od spustenia si detský investičný účet založili stovky ľudí a dnes ich Fondee eviduje viac ako tisíc.

Fondee na prelome rokov pridalo do svojho sortimentu aj penzijné investičné účty. To podľa J. Hlavsy takisto prispelo k viditeľnému nárastu počtu nových klientov. „Zavedenie penzijných účtov bolo určite správnym krokom, pretože ľudia si čím ďalej tým viac uvedomujú, že mladším generáciám nezostáva nič iné ako si začať na dôchodok včas investovať, pretože na štátny dôchodok sa nemožno spoľahnúť a tradičné sporenie z peňazí skôr ukrajuje,“ tvrdí J. Hlavsa.

K nárastu počtu klientov prispela aj situácia na finančných trhoch, ktoré od jesene rastú. „Pre nových investorov je rast a optimizmus na finančných trhoch vždy lákadlom, čo sme videli aj na množstve nových klientov v roku 2021. Predpokladám, že rast hodnoty vkladov našich klientov bude tento rok ďalej pokračovať, pretože inflácia všade po svete klesá, vďaka čomu klesajú úrokové miery a dvíhajú sa ceny akcií a dlhopisov. Trhy by v raste mohlo podporiť aj to, že ľudia budú v akciách, dlhopisoch a ETF fondoch hľadať alternatívu za sporiace účty, na ktorých teraz úroky rýchlo klesajú,“ myslí si J. Hlavsa.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: