Internetová banka mBank umožní svojim klientom, aby za nákupy platili aj analógovými hodinkami prostredníctvom služby SwatchPay!. Táto služba sa tak pridá ku Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay a Xiaomi Pay.


Kto má hodinky, ktoré podporujú funkciounalitu SwatchPay!, môže si ich spárovať so svojou platobnou kartou priamo v telefóne prostredníctvom aplikácie SwatchPay!.

„Aj keď sú hodinky Swatch analógové, na platby prostredníctvom služby SwatchPay! sa využíva podobná technológia a princíp, ako pri ostatných smart hodinkách. V hodinkách je totiž zabudovaný čip, ktorý umožňuje bezkontaktnú platbu zrealizovať,“ vysvetľuje produktový manažér platobných kariet mBank Michal Staněk.

Po spárovaní hodiniek s kartou ich pri platbe stačí priložiť k terminálu. Transakcie do výšky 50 eur prebehnú okamžite. Ak niekto chce zaplatiť vyššiu sumu, musí na termináli zadať PIN kód k platobnej karte. „Na hodinkách sa pred samotnou platbou netreba nikam preklikávať, klient ich rovno priloží k terminálu a okamžite platí,“ hovorí M. Staněk.

S hodinkami možno aj vyberať peniaze z bankomatu. Platenie funguje aj vtedy, keď sú samotné hodinky vybité. Ak niekto hodinky stratí, môže si buď zablokovať platobnú kartu alebo prostredníctvom aplikácie SwatchPay! odstráni token z hodiniek.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: