Na slovenský trh s povinným zmluvným poistením (PZP) na vozidlá vstupuje česká poisťovňa Pillow. Od konkurencie sa chce odlíšiť cenotvorbou a menšou byrokraciou. Spoločnosť o tom informovala v tlačovej správe s tým, že poistky na Slovensku začína predávať od 7. novembra tohto roka.


Okrem štandardných parametrov o vozidle a prevádzkovateľovi stanovuje nová poisťovňa cenu PZP a havarijného poistenia aj podľa počtu najazdených kilometrov. Kto málo jazdí, bude podľa nej platiť menej za poistenie. Majitelia áut môžu podľa poisťovne takto ušetriť do 35 percent z ceny za poistenie.

„Z našich výpočtov vyplýva, že Pillow poistenie je cenovo výhodnejšie pre 1 milión áut a motoriek. Pri osobných autách sú to tie, ktoré za rok najazdia do 12-tisíc kilometrov,“ tvrdí procesný architekt a matematik Pillow poisťovne Marcel Beno.

Poisťovňa tiež všetky dokumenty zasiela výhradne elektronicky, požiadavky klientov vybavuje po e-maile alebo po telefóne a prehliadku škody dokáže vykonať aj vzdialene. Aj poistenie je možné dojednať online.

Zľavu z ceny PZP za menej najazdených kilometrov v súčasnosti na Slovensku ponúka aj poisťovňa Union. Týka sa to motoristov, ktorí za rok najazdia menej ako 5 000 kilometrov.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: