Predaj nových bytov na bratislavskom trhu bol aj počas tretieho štvrťroku slabý. Predaj sa držal na rovnako nízkej úrovni ako za predošlé dva štvrťroky, čo znamená menej než 200 predaných bytov. Ponuka nových bytov narástla len mierne, podobne pomaly vzrástla aj ich cena. Upozornili na to analytici z Bencont Investments.


Developeri na bratislavskom realitnom trhu ponúkali v 80 projektoch spolu na predaj 3 233 bytov. Celková ponuka sa tak za posledné tri mesiace zvýšila o necelých 200 bytov. Priemerná jednotková cena ponúkaných bytov dosiahla 5 110 eur za meter štvorcových, čo v medziročnom porovnaní znamená nárast o 4,3 percenta. Ceny novostavieb stagnujú už šiesty štvrťrok po sebe.

Počas tretieho štvrťroku a v Bratislave predalo 176 bytov v novostavbách. Naďalej tak podľa analytikov pokračuje trend slabého predaja, keď sa aj v prvom polroku predalo v Bratislave menej než 200 bytov štvrťročne. Priemerná absolútna cena predaných bytov dosiahla sumu 314-tisíc eur a priemerná rozloha predstavovala 64 metrov štvorcových.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: