UniCredit Bank po mesiaci mení úrokové sadzby z hypotekárnych úverov. Kým v marci úroky dvíhala, v súčasnosti ich zase znižuje. Aj po zlacnení bude väčšina fixácii drahšia ako pred marcovým zvyšovaním sadzieb.

Od 10. marca UniCredit Bank ponúkala s úrokom pod štyri percentá len päťročnú fixáciu, po novom začínajú trojkou hneď tri najkratšie viazanosti. Trojročný fix bude stáť 3,89 percenta, štvorročný a päťročný 3,99 percenta. Pri dvoch najdlhších viazanostiach sa úrok nemení a zostáva na úrovni 5,19 percenta.

Zlacňovanie úverov v čase, keď väčšina bánk úroky zvyšuje, nie je v UniCredit Bank novinkou. Podobný krok spravila už na konci januára tohto roku. Vtedy znížila úroky pri štvorročnej a päťročnej fixácii. Nižšie úroky vydržali viac ako mesiac, kým ich znovu dvihla.

Podľa hovorkyne UniCredit Bank Zuzany Ďuďákovej banka znižovaním sadzieb v období ochladenia úverového trhu vychádza v ústrety záujemcom o hypotéku, ktorí zvažujú kúpu nehnuteľnosti. „Žiadatelia v tejto situácii žiadajú najmä 5-ročnú fixáciu a teraz zapájame ako najnižšiu z našich úrokových sadzieb, trojročnú fixáciu, aby sme uspokojili aj záujemcov o kratšie obdobie fixácie,“ vraví Z. Ďuďáková.

Najnižšie úrokové sadzby sú určené len pre klientov, ktorí v banke uzatvoria poistenie schopnosti splácať úver. Bez tejto poistky úroková sadzba narastie o 0,3 percentného bodu. Žiadateľ o úver, ktorý nechce poistenie, tak v prípade všetkých viazaností z banky odíde s úrokom vyšším ako štyri percentá.

Ako UniCredit Bank mení od 11. apríla 2023 úrokové sadzby z hypoték

ViazanosťPôvodný úrok (% p.a.)Nový úrok (% p.a.)
3 roky4,093,89
4 roky4,193,99
5 rokov3,993,99
7 rokov5,195,19
10 rokov5,195,19
Pozn.: Uvedené sú úrokové sadzby, ktoré klient získa, ak uzatvorí poistenie schopnosti splácať úver.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: