Advokátska kancelária Benčík & Partners bude zastupovať pani Zuzanu zo Solivaru, ktorá nezískala výhru v očkovacej lotérii vo výške 400-tisíc pre oneskorenie signálu. Keďže sledovala vysielanie relácie Byť zdravý je výhra cez internet, nestihla včas povedať výherné heslo.


„Minister financií SR Mgr. Igor MATOVIČ na tlačovom brífingu o deň neskôr povedal, že na výherkyňu myslia a že ju „nehádžu cez palubu“. Podľa právneho názoru advokátskej kancelárie Mgr. Igor MATOVIČ ako človek stojaci na čele Ministerstva financií SR (MF) SR dal klientke verejný prísľub, že jej finančná výhra bude vyplatená. Podľa ustanovenia § 850 Občianskeho zákonníka verejným prísľubom sa zaväzuje ten, kto verejne vyhlási, že zaplatí odmenu alebo poskytne iné plnenie jednému alebo niekoľkým z bližšie neobmedzeného počtu osôb, ktoré splnia podmienky určené vo verejnom prísľube,“ uviedol advokát Patrik Benčík na svojej facebookovej stránke.

Advokátska kancelária podľa neho dnes zasiela poštou ministerstvu financií „písomnú žiadosť o zaplatenie finančnej výhry 400-tisíc eur, ktorú je potrebné chápať ako predžalobnú upomienku.“ Advokátska kancelária považuje tento prípad za pro bono, nebude si teda za zastupovanie klientky pýtať peniaze

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: