Napriek tomu, že koronakrízu zažívame už niekoľko mesiacov, podľa spoločnosti Elanor Slovakia sa jej najhoršie účinky prejavia až v prvej polovici budúceho roku. Spoločnosť je významným hráčom v poskytovaní outsourcingu mzdových a administratívnych personálnych služieb na Slovensku.


„Pracovný trh už teraz pociťuje rastúci prebytok nižšie kvalifikovaných ľudí aj v odboroch, v ktorých sa nevyučili. Markantne vzrastá počet ľudí v sektore HORECA, ktorí v ňom pracovali aj v zahraničí, no keďže je to jeden z najdotknutejších segmentov vo svete, ich prebytok je nielen v zahraničí, ale tiež u nás. Po návrate domov sa ani tu nebudú mať veľkú šancu v ňom zamestnať,“ tvrdí výkonný riaditeľ Elanor Slovakia Ivan Zizič.

Súčasná vlna pandémie vytláča viaceré odvetvia na okraj prežitia. „Strata zákaziek, trhu aj tržieb spôsobí ťažkosti a prepúšťanie naprieč sektormi. Na trhu sa objaví enormné množstvo zamestnancov, ktorí nebudú mať prácu. Nateraz sú najkritickejšie spomínaný sektor HORECA, turizmus, služby, medzinárodná doprava a ďalšie,“ dodal Zizič.