Ničivé tornádo na južnej Morave či extrémne záplavy v Nemecku. Aj to sú dôvody, pre ktoré sa ľudia v posledných týždňoch začali viac zaujímať o poistenie svojho majetku. Napríklad poisťovňa Uniqa v júni zaznamenala až 30-percentný nárast uzatvorených zmlúv poistenia bývania v porovnaní s májom. Poisťovňa Wüstenrot zase eviduje pri on-line poistení medziročný nárast o 225 percent.


„Pripisujeme to najmä obavám ľudí zo živlov, akým bolo ničivé tornádo na južnej Morave, pretože iba počas víkendu po tornáde sme zaznamenali nárast návštev nášho webu kvôli kalkulácii on-line poistenia domova o viac ako 200 percent,“ hovorí riaditeľ priamej distribúcie v poisťovni Uniqa Gabriel Ondik.

Zmluvy si ľudia začali vybavovať hlavne on-line a na call centre. Podľa poisťovne Uniqa sa klienti v tomto období vo zvýšenej miere zaujímajú aj o rozsah krytia svojich už uzatvorených poistných zmlúv. Chcú sa ubezpečiť, či ich poistka poskytuje krytie v prípade tornáda či akejkoľvek inej živelnej udalosti.

Aj keď záujem o poistenie nehnuteľností a zariadenia domácností každým rokom pomaly rastie, podľa prieskumov je na Slovensku poistených len zhruba 40 percent nehnuteľností a domácností. Posledný nárast záujmu o poistenie majetku je však spôsobený hlavne obavami ľudí z tornáda.